محصولات

سیست آرتمیا؟

سیست آرتمیا در واقع جنین آرتمیا است که به دلیل شرایط نامناسب محیطی درون پوسته ای ضخیم قرارگرفته و درصورت فراهم شدن مجدد شرایط مناسب رشد، مراحل جنینی را سپری کرده و از درون پوست خارج شده و مراحل رشد و نمو خود را تکمیل می نماید.

سیست تولیدی شرکت گوار کویر آریا از گونه فرانسیسکا می باشد که به تعداد بیش از 240 هزار در هر گرم بوده و میزان شکفتگی یا هچ آن بالای 90 % و در زمان کمتر از 24 است.

مراحل فرآوری و بسته بندی سیست آرتمیا با استفاده از تجهیزات یشرفته شامل خشک کن مخصوص سیست و دستگاه های بسته بندس به روز و زیر نظر کارشناسان مجرب شرکت با کمترین رطوبت ممکن تهیه و عرضه می گردد.

این محصول که در بین تکثیرکنندگان ماهیان زینتی به عنوان تخم میگو معروف شده است در مرحله لاروی تمام آبزیان مورد استفاده قرار گرفته و باعث افزایش بقاء تضمین سلامت افزایش و مقاومت در برابر عوامل بیماری زا می گردد.

محصول سیست ایران آرتمیا در بسته بندی های یک پوندی و یا بسته بندی های کوچکتر جهت مصارف آکواریمی عرضه می گردد.

آرتمیای زنده؟

توده زنده آرتمیا از گونه فرانسیسکا با دارا بودن پروتئین بالا، اسید های چرب، عناصر و و وینامین های مورد نیا زرشد و نمو انواع آبزیان خصوصا در مرحله پیش مولدی و همچنین جهت انواع بچه ماهی و میگو مناسب و تاثیرگذار در رشد می باشد. شرکت گوار گویر آریا با توجه به حجم بالای پرورش موقعیت جغرافیایی خاص و ایده آل پرورش آرتمیا و شرایط کاملا بهداشتی و توانایی عرضه این محصول در تمامی فصول را دارد.

یکی از موارد خیلی مهم استفاده از ناپلیوس و آرتمیا بالغ به عنوان حامل موادی است که مستقیما مصرف انواع ماهیان پرورشی و سخت پوستان با سختی همراه است و برای سهولت این امر می گیرد.

با عمل کپسول گذاری برخی از مواد اساسی مقیل مواد غذایی ضروری ، ویتامین ها واکسن ها رنگدانه ها و انواع داروهای مورد لزوم که در آبزی پروری نیاز باشد را به آرتمیا می خورانند و سپس این آرتمیاهای حامل را به تعزیه آبزیان پرورشی قرار می دهند.

بیومس خشک؟

این فراورده ازخشک نمودن توده آرتمیا به وسیله دستگاه خشک کن آرتمیا، در شرایط کاملا بهداشتی و عاری از هر گونه آلودگی میکروبی تهیه می گردد و در بسته بندی های مختلف بر اساس نیاز مشتری عرضه می شود. مصرف این محصول در مراکز تکثیر و پرورش انواع آبزیان در مرحله مولدسازی و در شرابطی که امکان نگه داری بیومس زنده و منجمد نباشد توصیه می گردد.

مزایای محصول خشک آرتمیا پودر یا پولکی نسبت به آرتمیا منجمد، نگهداری زیاد آن در محیط معمولی، حمل نقل آسان، سهولت در نحوه استفاده از آن و … می باشد. مصرف این محصول تاثیر بسزایی در شد و نمو و بقاء آبزایان دارد.

این محصول به دو صورت پودر و پولکی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. عملیات خشک نمودن پودر و پولکی آرتمیا بوسیه خشک کن مخصوص آرتمیا، که باعث حفظ ارزش غذایی آن می وشد خشک می گردد. بعد از خشک شدن بیومس ، در محیطی عاری از هرگونه آلودگی به صورت پولکی و یا با دستگاه آسیاب کاملا استریل به صورت پودر با دانه بندی کمتر از 50 میکرون تولید و بسته بندی در اوزان مختلف عرضه می گردد.

بیومس منجمد؟

بیومس منجمد آرتمیا در محیطی کاملا بهداشتی و عاری از هرگونه آلودگی بعد از خالص سازی توده جوان ارتمیا و شستشو با آب شیرین و پس از طی مراحل ضد عفونی و فرآوری در بسته بندی های 50، 100 ، 500 و یا در ر نوع بسته بندی سفارشی در لایه های یک سانتی منری در تونل انجماد به مدت 1:30 تا 2 ساعت منجمند گردیده و محصول منجمد شده را تا زمان عرضه به بازار مصوف در دمای 20 درجه سانتی گراد نگهداری می کنند. این وع محصول برای ماهیان پرورشی و سخت پوستان استفاده می گردد. فرآیند منجمد نمودن بسیار حائز اهمیت است به طوریگه باعث طراوت، تازگی و ماندگاری این محصول بدون اضافه کردن مواد افزودنی می گردد. استفاده از این محصول در شرایطی که نگهداری توده زنده آرتمیا امکان پذیر نباشد توصیه می گردد مصرف این محصول در هنگام آماده سازی مولدین میگو و انواع ماهیان سردابی، گرمابی، دریایی، خاویاری و زینتی نقش بسزایی در افزایش باروری مولدین و همچنین افزایش درصد بقا و سلامت بچه ماهی و میگو دارد.

فهرست